RICOH

Wideokonferencje

Firma Ricoh oferuje dwa rozwiązania w zakresie systemów do wideokonferencji UCS (Unified Communication System). Jeden z nich jest oparty na chmurze firmy Ricoh, a drugi system na chmurze firmy Videxio (www.videxio.com) opartej na koncepcji pokoju wirtualnego (VMR – Virtual Meeting Room) – rozwiązanie UCS- Advanced. Są to dwa całkiem niezależne od siebie rozwiązania wideokonferencyjne, które firma Ricoh oferuje Klientowi w zależności od jego potrzeb biznesowych.

System do wideokonferencji – Ricoh UCS P3500

Rozwiązanie oparte na urządzeniu Ricoh UCS P3500, skierowane jest do tych Klientów, którzy nie chcą łączyć się z innymi systemami wideokonferencyjnymi dostępnymi na rynku, idą bardziej w kierunku systemu wykorzystywanego wewnątrz firmy do połączeń z centralą i oddziałami firmy zlokalizowanymi w różnych miejscach na świecie. Korzystając z tego rozwiązania, można połączyć ze sobą do 20 różnych lokalizacji. W tym rozwiązaniu mamy możliwość podłączenia się do wideokonferencji z urządzeń mobilnych pracujących pod różnymi systemami operacyjnymi (desktop, notebook, smartfon, iPad, iPhone, tablet).

System do wideokonferencji (UCS-Advanced) – Ricoh UCS P3500M

System do wideokonferencji UCS-Advanced oparty na urządzeniu Ricoh UCS P3500M, skierowany jest do tych Klientów, którzy potrzebują łączyć się z innymi punktami na świecie gdzie wykorzystywane są różne systemy wideokonferencyjne dostępne na rynku (Skype for Business, Cisco, Tandberg, Huawei, LifeSize, Polycom, Cisco Jabber, My Meeting Video) lub bezpośrednio z telefonu . UCS-Advanced wykorzystuje koncepcje wirtualnego pokoju (VMR – Virtual Meeting Room) z którego możemy wysyłać za pomocą poczty link. Po uruchomieniu otrzymanego linka w przeglądarce Google Chrome możemy uczestniczyć w wideokonferencji. Oferowane rozwiązanie pozwala na dołączenie do pokoju wirtualnego aż 50 uczestników z różnych lokalizacji. Podczas wideokonferencji możemy uczestnikom spotkania udostępnić z komputera dodatkowe informacje – dokumenty, tabele, prezentacje, zdjęcia. Dodatkowo istnieje możliwość przeprowadzenia transmisji wideokonferencji na żywo (streaming) korzystając z różnych rozwiązań m.in. poprzez kanał YouTube.

Gwarancja na systemy do wideokonferencji

Standardowa gwarancja na systemy do wideokonferencji Ricoh wynosi 12 miesięcy od daty zakupu u producenta.


System do wideokonferencji

ModelGabarytyPołączenie wielopunktowePrędkość transmisjiKompatybilność z rozdzielczością komputera
P3500285 x 189 x 40 mmTak500kbps -2MbpsSVGA (800×600), XGA (1024×768),HD Ready (1280×720)
P3500M285 x 189 x 40 mmTak500kbps -2MbpsGóra strony